Rreth Restorant Picante

Rreth Nesh

Ne Korrik te vitit 2007, hapet Restorant Picante, ne Durres, buze detit, prane shetitores Taulantia. Qellimi yne ishte te krijonim nje restorant “pikant” me nje menu te zhjedhur deri ne detaj, atmosfere qetesuese, dhe sherbim profesional.

Suksesi erdhi shume shpejt, dhe brenda vitit te pare, u beme nje nga restorantet me te frekuentuar ne qytet, dhe i pari persa i perket vecantise ne ushqim dhe ne desertet karakteristike “te bera vete”.

Shefi Yne, Gazmir Mane, pas nje eksperience te gjate ne Milano te Italise, duke punuar ne restorantet me prestigjoze te qytetit si “Il Sambuco”, “Shucaffe”, etj. kuron me kujdes cdo pjate qe del nga kuzhina. Ai siguron cdo klient qe eksperienca ne Restorant Picante te jete e paharrueshme. Fale ketij perkushtimi, ne sot ndihemi te vleresuar nga klientet tane te cilet na vizitojne rregullisht.

Restoranti gjithashtu ka nje qilar vere me etiketa prestigjoze nga e gjithe bota.

Na Vizitoni

Lagja 1. Shetitorja “Taulantia”, Durres, Albania
Mobile: +355 69 2046456
   

Free Wi-Fi

hi-fi

Rreth Picante

Ne Korrik te vitit 2007, hapet Restorant Picante, ne Durres, buze detit, prane shetitores Taulantia. Qellimi yne ishte te krijonim nje restorant “pikant” me nje menu te zhjedhur deri ne detaj, atmosfere qetesuese, dhe sherbim profesional.